Jimny jaki jest, każdy widzi. Nawet najbardziej wprawne oko nie znajdzie w nim nadmiaru przestrzeni. Jakkolwiek wielka by nie była moja miłość od pierwszego wejrzenia do tego auta, tak trzeba przyznać otwarcie, że nieco rozczarowuje brak sensownego miejsca na telefon czy kubek z herbatą. Czy warto zainwestować w dodatkową półkę od azjatyckiego przesiębiorcy z popularnego sklepu? Odpowiedź w tekście a instruktaż w video.

Pamiętajmy: dla kobiety wyprawowej nie ma czegoś takiego jak „za dużo miejsca”. Zatem każdy centymetr sześcienny wnętrza tego auta warto wykorzystać maksymalnie. Skoro producenci akcesoriów dają nam taką możliwość, trudno z niej nie skorzystać – nawet ze świadomością pewnych niedoskonałości ich produktów.

Mega krótkie video z instalacji poniżej

Ja swoją półkę kupiłam w celu przewożenia m.in.:

✔️multitoola (zawsze pod ręką!)
✔️małej latarki
✔️telefonu

ale ten ostatni będzie tam jeździł wyłącznie podpięty do kabla zasilania, czyli w pozycji poziomej. Bo z myślą o pionowej znalazłam dla niego idealne i super poręczne miejsce nad lewym wywietrznikiem (mocowanie na okrągły magnes – widać go na filmie). Mam wtedy łatwy dostęp do wyświetlacza podczas korzystania z map (dzięk czemu w tym samym czasie można korzystać z innych funkcji stacji multimedialnej).

Kilka porad

💡jak widać na filmie: oryginalnie zamontowane taśmy można sobie od razu… zdjąć – nie kleją zupełnie
💡zastosowałam dwustronną elastyczną taśmę, którą najpierw przetestowałam na małym fragmencie kokpitu – schodzi bardzo ładnie
💡półkę zamówiłam na Aliexpress – przyszła naprawdę super szybko, porządnie zapakowana, dotarła kurierem Pocztexu (piszcie – podpowiem, który to sprzedawca)

Ciekawa jestem, co Wy przewozilibyście na tej półeczce. Dajcie znać!

Zapytacie pewnie o rozmiar półki?

Otóż mój iPhone 11 Pro Max, czyli największy model Apple, mieści się tam idealnie, a nawet ma jeszcze trochę zapasu. Zatem dla posiadacza większych telefonów półka również znajdzie pełne zastosowanie 👌🏼

A tu mała video podpowiedź jak zainstalować półkę oraz jak wygląda wnętrze Jimny po jej zamontowaniu.