Jeśli chodzi o wyprawy, Jimny nie jest mistrzem pakowności. Jednak przemyślane i dobrze zaprojektowane rozwiązania dodatkowe pomogą zwiększyć jego przestrzeń na bagaże i utrzymać najpotrzebniejsze rzeczy w zasięgu ręki. Obejrzyj filmik, w którym opisałam moje ostatnie usprawnienia wnętrza, dzięki którym podróżowanie będzie jeszcze łatwiejsze.

Molle w Jimny ratują wyprawy

Znasz ten modułowy wojskowy system przenoszenia akcesoriów? Modular Lightweight Load-bearing Equipment (MOLLE) to genialny patent amerykańskich sił zbrojnych, który bardzo szybko rozgościł się również wśród bushcrafterów, offroaderów, wędkarzy czy osób lubiących drobne akcesoria i ceniących sobie porządek.

W autach wyprawowych system ten gości już od dawna. Do paneli z odpowiednimi otworami, możemy montować dowolne akcesoria, przystosowane do tego typu mocowania. Od torebek, przez dedykowane uchwyty, futerały i inne gadżety. Wszystko po to, by zwiększyć potencjał przestrzeni bagażowej i nieco bardziej nad nią zapanować. Dzięki panelom molle, tworzymy dostęp do najpotrzebniejszych przedmiotów, które mocujemy w zasięgu ręki.

A same panele? Mogą zasłaniać okna, być częścią stolika czy dachowej półki. Pomysłów i projektów jest bardzo dużo. W moim Jimny postawiłam właśnie na te powyższe rozwiązania.

Stolik, panele i półka podsufitowa

Co zrobić, żeby mieć w Jimny miejsce na wszystko? Znaleźć na to wszystko pewien system! Bo w przestrzeni bagażowej można co prawda układać przedmioty warstwowo, ale podczas wyprawy szybko znienawidzisz to rozwiązanie, wyciągając coś ze spodniej warstwy stosu, czy szukając niezbędnej w danej sekundzie rzeczy.

Dlatego warto wykorzystać każdy zakamarek auta, montować przedmioty również w płaszczyźnie pionowej i sprytnie planować dla nich miejsce. Panele molle wprost stworzone są do zamocowania na nich tego, co potrzebujesz mieć pod ręką i zawsze w tym samym miejscu.

Ja zdecydowałam się na ten system na tylnych oknach, tylnych drzwiach (w postaci stolika) i pod sufitem (w formie dodatkowej półki). W wypadku Suzuki Jimny powiedzenie „co za dużo, to niezdrowo” nie ma zastosowania!

Wszystkie produkty zostały zaprojektowane i wykonane specjalnie dla mnie. Możecie je zobaczyć w poniższym filmie, a gdybyście chcieli zamówić coś specjalnego dla siebie – dajcie znać. Z przyjemnością pomogę!

Panele molle we wnętrzu Suzuki Jimny

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zobacz również wpisy o praktycznych dodatkach do wnętrza Jimny oraz o instalacji wielofunkcyjnej półki na telefon.