Jeśli kampujesz, to zwykle masz ze sobą kartusz z gazem. Zwykle masz też dość… koJeśli kampujesz, to zwykle masz ze sobą kartusz z gazem. Zwykle masz też… dość komarów i ciągłego pryskania się chemicznymi sprayami o podejrzanym składzie. Dzięki ThermaCell możesz zmienić swoją małą butlę gazową w broń przeciwko kąsającym insektom. Sprawdziliśmy jak działa ta magiczna płytka i czy warto dorzucić ją do wyprawowej skrzyni z niezbędnym ekwipunkiem.

Inspirowane naturą, używane przez wojsko

ThermaCell to producent odstraszaczy insektów, tworzonych początkowo na potrzeby amerykańskiego wojska. Skuteczność produktów, oceniana w badaniach na 96%, spowodowała szybkie zaadaptowanie ich również na cywilne potrzeby. 

W czym tkwi sekret skuteczności? W chryzantemach. A dokładniej w d-aletrynie, czyli wydzielanej przez te rośliny substancji odstraszającej komary.

ThermaCell stworzyło syntetyczny odpowiednik d-aletryny, którym nasączone są specjalne płytki umieszczane w niewielkim urządzeniu. System montuje się na kartusz z gazem, który zapewnia równomierne i ciągłe rozpylanie odstraszającej substancji, tworząc parasol ochronny o powierzchni 20m2. Oznacza to, że dzięki magicznej płytce ThermaCell, przebywając na świeżym powietrzu możemy zapewnić sobie ochronę przed komarami, meszkami i innymi insektami w promieniu nawet około 4,5 metra od nas. 

Jak się sprawdza?

Przetestowaliśmy odstraszacz podczas kempingu w lesie. Gdy w trakcie ciepłego wieczoru zawisła nad nami chmura komarów przyciągniętych dodatkowo światłami Jeepa, stwierdziliśmy, że bardziej idealnego momentu na test urządzenia już chyba nie będzie. W kilka minut po uruchomieniu ThermaCell towarzystwo się nagle rozpierzchło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Z setek insektów zostało z nami może z 6 najbardziej zdesperowanych osobników. A i te nie zdecydowały się na atak, więc skuteczność oceniamy na 100%. Urządzenie nie emituje żadnego zapachu ani dźwięku. Korzystaliśmy z niego już około 8 godzin bez wymiany płytki i nadal funkcjonuje bez zarzutu.

Gdzie kupić?

Nasz zamówiliśmy na Amazon.com. Na polskiej stronie producenta dostępne są inne modele odstraszaczy. Niewykluczone, że przetestujemy. Jeśli miałeś okazję to zrobić przed nami – podziel się komentarzem.