Wspólnie z expedition-gear.com stworzyliśmy grilla turystycznego, którego nie mogliśmy znaleźć nigdzie na rynku. To połączenie przenośnego paleniska z grillem o grubym ruszcie ze stali nierdzewnej. Jest kompaktowy, solidnie wykonany i zajmuje mało miejsca w samochodzie. A ponieważ możemy mieć go zawsze ze sobą – już nie jeździmy na grilla. Od teraz jeździmy z grillem!

OFFROAST – grill wyprawowy

Nazywaj go jak chcesz: palenisko, grill, stolik…

OFFROAST* to grill turystyczny z funkcją paleniska zaprojektowany z myślą o podróżach. O tych popołudniowych wypadach z rodziną, biwakach z przyjaciółmi, czy samotnych dłuższych podróżach. Idealnie sprawdzi się nie tylko w kamperze czy terenówce, ale w każdym samochodzie. Jest na tyle zgrabny, że nie zajmie w nim za dużo miejsca. I na tyle ładny, że nawet w przydomowym ogródku dumnie wystąpi w roli pełnoprawnego sprzętu do grillowych spotkań przy pysznym jedzeniu.

Ognisko na betonie?

OFFROAST to tylko 6 prostych części + ruszt, podstawka i wyjmowane rączki. Błyskawicznie się go rozkłada, a jeszcze szybciej rozpala. Zależało nam na tym, aby miejsce na opał miało możliwość regulacji dopływu powietrza. Dzięki temu jesteśmy w stanie rozpalić go dosłownie w chwilę i mamy większą kontrolę nad ogniem.

Czym można palić? Właściwie wszystkim tym, czym palisz w grillu, kominku czy w ognisku. Bo jeśli użyjesz drewna i zdejmiesz ruszt – OFFROAST zmieni się w przenośne ognisko, które bezpiecznie rozpalisz niemal na każdej powierzchni dzięki specjalnej podstawce ochronnej. To istotne podczas wyjazdów w miejsca, gdzie nie ma przewidzianego miejsca na ognisko. Można je mieć nawet na betonie 🙂 Podstawka służy też jako pokrywa, więc ostudzony grill może służyć również jako mały campingowy stolik.

Praktyczne akcesoria

Grill turystyczny musi być mobilny, więc OFFROAST spakowaliśmy w nieduży, estetyczny pokrowiec, co jest ogromnym ułatwieniem transportu. Przewidzieliśmy w nim specjalną kieszonkę na ruszt, żeby można go było przechowywać odseparowanego od reszty. Właścicielom Suzuki Jimny podpowiem, że całość idealnie mieści się za przednimi fotelami.

Do zestawu dołączyliśmy też rączki, które umożliwiają przenoszenie całej (gorącej lub zabrudzonej po użyciu) konstrukcji, bądź samego rusztu. Ruszt z grilla OFFROAST można powiesić też solo nad ogniskiem, gdyż ma specjalne dziurki w rantach. A ranty są na tyle wysokie, żeby kiełbaski czy warzywa nie sturlały się z niego na ziemię. Bo tego naprawdę nie lubimy!

(U)waga

Grill jest ciężki. Tak, mówimy o tym wprost. Waży około 7kg, ale to dlatego, że wykonaliśmy go z grubej, 2-milimetrowej stali. Ruszt z kolei jest zrobiony ze stali nierdzewnej, więc bez obaw o grillowanie bezpośrednio na nim. Właśnie to jest jeden z elementów, którego brakowało nam w rozwiązaniach dostępnych w sklepach: jakość. Jednak ta przekłada się na wagę, więc jeśli myślisz o pieszych wycieczkach na piknik, to OFFROAST może ci trochę ciążyć. 

Gruba stal jest też odporniejsza na deformowanie się pod wpływem wysokich temperatur. Stal zawsze pracuje, ale im jest grubsza, tym mniej się wypaczy. Już mieliśmy takiego grilla, który po pierwszym użyciu tak się zniekształcił, że nie bardzo było jak go użyć ponownie. OFFROAST nam tego nie zrobi. To nie jest miękki gość, choć faktycznie czasem ulega i się nieco ugnie. Ale mu to wybaczamy, bo otworzył nowy rozdział w naszej biwakowej kuchni.


OFFROAST CAMPING GRILL:

 • W 100% zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce;
 • Stworzony przez pasjonatów wypraw i dobrego jedzenia;
 • Cięty laserowo oraz gięty CNC;
 • Wykonany z 2mm stali, co gwarantuje jego trwałość;
 • Ruszt ze stali nierdzewnej – przystosowany do kontaktu z żywnością;
 • Wyposażony w podstawkę, która ułatwia utrzymanie czystości wokół grilla
 • Podstawa może również pełnić funkcję blatu na grillu (wykorzystasz go jako stolik);
 • Regulowany dopływ powietrza dla lepszej kontroli ognia;
 • Wyposażony w zdejmowane rączki do przenoszenia;
 • Możliwość podwieszenia rusztu np. nad ogniskiem;
 • Możliwość użycia grilla jako bezpiecznego paleniska;
 • W zestawie z dedykowanym pokrowcem z dodatkową kieszenią na ruszt;

OFFROAST camping grill – proste rozkładanie

Gdzie kupić?

OFFROAST znajdziesz >> TU << na stronie ExpeditionGear. Na naszym kanale na Instagramie wrzucamy filmiki z potraw przygotowywanych na grillu, więc zachęcam do śledzenia!

Interesują cię treści związane z campingową kuchnią? Tutaj znajdziesz wpis jak zrobiliśmy sobie idealną kuchenną skrzynię wyprawową za około 100 zł ze skrzynki wędkarskiej.